Flexion:vomitar

vomitar (Konjugation) (Katalanisch)Bearbeiten

Formes no personals
Simples Compostes
Infinitiu vomitar haver vomitat
Gerundi vomitant havent vomitat
Participis vomitat, vomitada, vomitats, vomitades
Formes personals
Nombre singular plural
Persona primera segona tercera primera segona tercera
Mode indicatiu jo tu ell nosaltres vosaltres ells
Temps simples Present vomito vomites vomita vomitem vomiteu vomiten
Pretèrit imperfet vomitava vomitaves vomitava vomitàvem vomitàveu vomitaven
Pretèrit perfet vomití o vomitares o vomità o vomitàrem o vomitàreu o vomitaren o
vaig vomitar vas vomitar va vomitar vam vomitar vau vomitar van vomitar
Futur simple vomitaré vomitaràs vomitarà vomitarem vomitareu vomitaran
Condicional simple vomitaria vomitaries vomitaria vomitaríem vomitaríeu vomitarien
Temps
compostos
Pretèrit indefinit he vomitat has vomitat ha vomitat hem vomitat heu vomitat han vomitat
Pretèrit plusquamperfet havia vomitat havies vomitat havia vomitat havíem vomitat havíeu vomitat havien vomitat
Pretèrit anterior vaig haver vomitat vas haver vomitat va haver vomitat vam haver vomitat vau haver vomitat van haver vomitat
Futur compost hauré vomitat hauràs vomitat haurà vomitat haurem vomitat haureu vomitat hauran vomitat
Condicional compost hauria vomitat hauries vomitat hauria vomitat hauríem vomitat hauríeu vomitat haurien vomitat
Mode subjuntiu jo tu ell nosaltres vosaltres ells
Temps
simples
Present vomiti vomitis vomiti vomitem vomiteu vomitin
Pretèrit imperfet vomitara o vomitares o vomitara o vomitàrem o vomitàreu o vomitaren o
vomités vomitessis vomités vomitéssim vomitéssiu vomitessin
Temps compostos Pretèrit perfet hagi vomitat hagis vomitat hagi vomitat hàgim vomitat hàgiu vomitat hagin vomitat
Pretèrit plusquamperfet hagués vomitat haguessis vomitat hagués vomitat haguéssim vomitat haguéssiu vomitat haguessin vomitat
o o o o o o
haguera vomitat hagueres vomitat haguera vomitat haguérem vomitat haguéreu vomitat hagueren vomitat
Mode imperatiu - tu ell nosaltres vosaltres ells
Present vomita vomiti vomitem vomiteu vomitin

vomitar (Konjugation) (Spanisch)Bearbeiten

< zurück zu vomitar
Indikativ
Indicativo
Präsens
Presente
Imperfekt
Pretérito Imperfecto
Historisches Perfekt
Pretérito Indefinido
Futur
Futuro Imperfecto
ich yo vomito vomitaba vomité vomitaré
du vomitas vomitabas vomitaste vomitarás
er/sie él/ella vomita vomitaba vomitó vomitará
wir nosotros vomitamos vomitábamos vomitamos vomitaremos
ihr vosotros vomitáis vomitabais vomitasteis vomitaréis
sie ellos/ellas vomitan vomitaban vomitaron vomitarán
Perfekt
Pretérito Perfecto
Plusquamperfekt
Pretérito Pluscuamperfecto
Vorvergangenheit (selten)
Pretérito Anterior
Futur II
Futuro Perfecto
ich yo he vomitado había vomitado hube vomitado habré vomitado
du has vomitado habías vomitado hubiste vomitado habrás vomitado
er/sie él/ella ha vomitado había vomitado hubo vomitado habrá vomitado
wir nosotros hemos vomitado habíamos vomitado hubimos vomitado habremos vomitado
ihr vosotros habéis vomitado habíais vomitado hubisteis vomitado habréis vomitado
sie ellos/ellas han vomitado habían vomitado hubieron vomitado habrán vomitado
Konditional (einfach)
Condicional simple
Konditional (zusammengesetzt)
Condicional compuesto
ich yo vomitaría habría vomitado
du vomitarías habrías vomitado
er/sie él/ella vomitaría habría vomitado
wir nosotros vomitaríamos habríamos vomitado
ihr vosotros vomitaríais habríais vomitado
sie ellos/ellas vomitarían habrían vomitado
Konjunktiv
Subjuntivo
Präsens
Presente
Imperfekt
Pretérito Imperfecto
Imperfekt 2
Pretérito Imperfecto (2)
Futur
Futuro Imperfecto
ich yo vomite vomitara vomitase vomitare
du vomites vomitaras vomitases vomitares
er/sie él/ella vomite vomitara vomitase vomitare
wir nosotros vomitemos vomitáramos vomitásemos vomitáremos
ihr vosotros vomitéis vomitarais vomitaseis vomitareis
sie ellos/ellas vomiten vomitaran vomitasen vomitaren
Perfekt
Pretérito Perfecto
Plusquamperfekt
Pretérito Pluscuamperfecto
Plusquamperfekt 2
Pretérito Pluscuamperfecto (2)
Futur II
Futuro Perfecto
ich yo haya vomitado hubiera vomitado hubiese vomitado hubiere vomitado
du hayas vomitado hubieras vomitado hubieses vomitado hubieres vomitado
er/sie él/ella haya vomitado hubiera vomitado hubiese vomitado hubiere vomitado
wir nosotros hayamos vomitado hubiéramos vomitado hubiésemos vomitado hubiéremos vomitado
ihr vosotros hayáis vomitado hubierais vomitado hubieseis vomitado hubiereis vomitado
sie ellos/ellas hayan vomitado hubieran vomitado hubiesen vomitado hubieren vomitado
Imperativ
Imperativo
Präsens
Presente
du vomita
Sie (Sg.) usted vomite
wir nosotros vomitemos
ihr vosotros vomitad
Sie (Pl.) ustedes vomiten
unpersönliche Formen
Formas no personales
einfache Formen
Formas simples
Infinitiv
Infinitivo
Gerundium
Gerundio
Partizip
Participio
vomitar vomitando vomitado
zusammengesetzte Formen
Formas compuestas
Infinitiv
Infinitivo
Gerundium
Gerundio
haber vomitado habiendo vomitado